ЗАЗЕМЛЕННЯ ГЕНЕРАТОРА

Для виконання вимог з електробезпеки під час підключення та роботи генератора потрібно купити заземлення для генератора.Заземлення – це з’єднання металевих елементів або частин електроустановки з заземлюючим пристроєм. 
ЯК ОБРАТИ ПІДРЯДНИКА ДЛЯ МОНТАЖУ ЗАЗЕМЛЕННЯ?
Заземлення це важливий елемент безпечної роботи електрообладнання та в першу чергу - захист від ураження електричним струмом
Тому при виборі підрядника з монтажу заземлюючого пристрою радимо почати не з бюджету (він звичайно важливий), а з наступних критеріїв: читати далі...

Монтаж заземленнята документи

Працюємо по Києву та області

Купити готовий комплект для генератора

В наявності на складі

Як зробити монтаж заземлення самостійно


FAQ

  • Чи потрібно заземлювати генератор? 

    Так. При використанні генератора, як резервного джерела живлення в мережах з глухозаземленою нейтраллю (система TN-C), відповідно Правил улаштування електроустановок середню точку (для 3-фазного виконання генератора) або нейтраль (для 1-фазного виконання) необхідно заземлювати (п.1.7.91 ПУЕ)

  • Для чого потрібно заземлення генератора? 

    Заземлення генератора виконується з двох причин: 1. Корпус генератору в переважній більшості металевий і якісне заземлення забезпечує захист людини від ураження електричним струмом, який може з’явитися на металевих елементах.2. На електричних виводах генератора немає «фази» та «нуля», а є лише різниця потенціалів між клемами, тож для нормального функціонування чутливого обладнання (газових котлів, пральних машин, тощо) один з виводів обов’язково заземлюється. 

  • Чи потрібно заземлювати нуль генератору?

    Так. Так як на виводах генератору немає окремо виділеної N (нейтралі), а є лише різниця потенціалів між клемами, є три варіанти її призначення (створення):
    1. Автоматично, коли заземлюється корпус генератору, так як в електричній схемі генератору один з виводів підключено до клеми заземлення
    2. Один з виводів генератору необхідно з’єднати з шиною заземлення електричного щита, куди підключено генератор.
    3. Клеми N (нейтраль) та PE (заземлення) в електричній розетці з’єднати між собою, якщо генератор підключається через розетку (за умови повторного заземлення N на вводі в будівлю)

  • Який опір заземлення генератору? 

    До 4 Ом. Генератор - пристрій, що виробляє електричний струм (перетворює механічну енергію в електричну), а отже це джерело живлення опір заземлювального пристрою генератору для мережі 380/220 В не повинен перевищувати 4 Ом (п.1.7.92 ПУЕ)

  • Чи можна підключати генератор на вже існуюче заземлення?

    Так. Однак слід пам’ятати, що відповідно ПУЕ опір заземлюючого пристрою повторного заземлення нейтралі трансформатору на вводі в будівлю не повинен перевищувати 30 Ом (рекомендація від спеціалістів компанії RAIDEN до 10 Ом), а опір заземлюючого пристрою генератору не повинен перевищувати 4 Ом. Тож перед підключенням необхідно перевірити опір існуючого заземлюючого пристрою та за необхідності його модернізувати. 

  • Яким провідником підключати заземлення генератору?  

    Мінімальний переріз заземлювального провідника повинен бути 6 мм2 для міді, 16 мм2 для алюмінію та 50 мм2 для сталі (п.1.7.121 ПУЕ), однак також повинна виконуватись умова, наведена у таблиці 1.7.6 ПУЕ, де переріз заземлювального провідника S повинен бути рівний фазному до 16 мм2 і S/2 при перерізі більшому за 16 мм2

  • Куди підключати заземлення на генераторі? 

    Заземлення підключається на спеціальну клему на корпусі генератору або, за її відсутності, безпосередньо до металевого корпусу. Клема позначається знаком «Заземлення».

  • Який комплект заземлення для генератору потрібен? 

    Для заземлення генератору важливе значення саме опору заземлюючого пристрою (до 4 Ом), який не залежить від потужності, кількості фаз та напруги, тож вибір комплекту заземлення здійснюється на основі питомого опору ґрунту на ділянці, де планується заземлюючий пристрій.

    Орієнтовний підбір, в залежності від типу ґрунту:
    1. Чорнозем, торф - комплект заземлення на 6 метрів
    2. Глини та вологі ґрунти - комплект заземлення на 9 метрів
    3. Суглинок - комплект заземлення на 15 метрів
    4. Пісок - комплект заземлення на 30 метрів


    Ви можете отримати безкоштовну консультацію, придбати комплект заземлення та виконати монтаж заземлення генератора самостійно або звернутися до кваліфікованих спеціалістів. Професійний підхід до роботи – гарантія Вашої безпеки під час експлуатації.

Комплекти заземлення для генератора


ЕТАПИ РОБІТ ЗАЗЕМЛЕННЯ "ПІД КЛЮЧ"

1

Визначити призначення заземлювального пристрою

● Повторне заземлення нейтралі трансформатора, захисне заземлення, технологічне заземлення або заземлення генератора (норма від 2 до 30 Ом)

2

Знайти місце для заземлювача

● Ділянка землі (від 0,25 м2)● Підвал● Приямок насосної станції● Кабельний колодязь

3

Монтаж заземлення

● забити вібромолотом модульний комплект заземлення● провести заміри омметром після кожного забити електроду поки не досягнемо необхідного опору

4

Підключаємо заземлення до генератору або електричного щитка

● прокладаємо заземлювальний провідник, підключаємо провідник за допомогою з’єднувачау

5

Передача технічного паспорту та оплата робіт

● виконавчі креслення● акти прихованих робіт● протоколи вимірів● ліцензії та сертифікати● оформлення гарантії● ви сплачуєте за матеріали та роботу 

ХОЧЕТЕ ЗАМОВИТИ ПРОРАХУНОК?

Телефонуй прямо зараз! +380733611564 абоЗаповніть форму і наш спеціаліст зв'яжеться з вами!

Дякуємо!

Ми зв'яжемось з вами у найближчий час!

Can't send form.

Please try again later.